Қандастар Ассамблея

2015 жылдың Жас Барыстары

11.11.2015 4043
2015 жылдың Жас Барыстары

Қараша айының 4-7 күндері Орал қаласында қазақ күресінен республикалық « Жас Барыс» турнирі мәресіне жетті.  14-15,  16-17, 18-19 жас аралығында үш топта сынға түскен жас балуандардың бәсекесіне еліміз бойынша 260 спортшы қатысты.

Дәстүрлі түрде төртінші мәрте өткен республикалық турнирге іріктеу IV кезең бойынша жалғасқан болатын. Әуелі қатысушылар І-ІІ кезеңде ауылдық елді мекендер мен аудандық іріктеуден өтсе,  ІІІ кезеңде облыстық іріктеу сынына қатысты. Одан өткендер ІV кезеңге, яғгни, финалдық турнирге жолдама алды. Турнирде:

14-15 жастағы балалар: 38, 42, 46, 50, 55, 60, 66, 73, + 73 келі,

16-17 жастары жасөспірімдер: 46, 51, 57, 64, 72, 81, +81 келі,

18-19 жастағы жастар: 55, 60, 66, 74, 82, 90, 100, +100 келі салмақ дәрежелерінде  белдесті.

"Жас Барыс" турнирін ҚР Мәдениет және спорт министрлігі, "Қазақстан Республикасы қазақ күресі федерациясы" ҚН ЗТБ, "Қазақстан Барысы" қазақ күресін дамыту қоры қоры ұйымдастырылды.

 

2000-2001 жылы туған балалар арасындағы белдесулердің қорытындысы:

38 келі:

1. Нұрғанат Сатыбалды /Павлодар/

2. Бақдәулет Қасымханұлы /ОҚО/

3. Ерік Есенаман /БҚО/

3. Ермахан Қамар /Қызылорда/

42 келі:

1. Нұрлыхан Мұханбетов /Ақтөбе/

2. Әділ Айдарғазин /Павлодар/

3. Әбдісамат Бақыт /Атырау/

3. Азамат Зұлжалелов /ШҚО/

46 келі:

1. Айбек Бақыт /Қостанай/

2. Темірлан Сүйіндік /Қарағанды/

3. Роллан Қабаев /Алматы қ./

3. Нұрсұлтан Досмұрат /Қызылорда/

50 келі:

1. Ермахан Майлыбай /Ақтөбе/

2. Жандос Базарбек /Қарағанды/

3. Бекжан Төлеген /Жамбыл/

3. Аймұрат Уәлиахметов /БҚО/

55 келі:

1. Алшын Айтхан /ШҚО/

2. Нұрғиса Мырзабек /Қарағанды/

3. Қобыланды Зайыргелдинов /Павлодар/

3. Әли Азыбеков /Алматы обл./

60 келі:

1. Кемелбек Молдаш /ОҚО/

2. Абылайхан Жұбаназар /Қызылорда/

3. Ақылбек Зайдолла /БҚО/

3. Еркебұлан Сайлаубек /Жамбыл/

66 келі:

1. Заңғар Марат /Қарағанды/

2. Рахат Құрманбай /ОҚО/

3. Данияр Ұлданбек /Жамбыл/

3. Өмірзақ Рахметов /Қызылорда/

73 келі:

1. Сұлтан Зарықпай /Жамбыл/

2. Қуандық Ерқосай /Ақтөбе/

3. Асығат Біләлов /Ақмола/

3. Көпжасар Дидар /ЩҚО/

+ 73 келі:

1. Бекарыс Садуақов /Алматы обл/

2. Әділет Аманжол /Қарағанды/

3. Сұлтан Серікбай /Жамбыл/

3. Жанұзақ Ермағанбетов /Атырау/

1998-1999 жылы туған балалар арасындағы белдесулердің қорытындысы:

46 келі:

1. Бақыт Сейілхан /Қызылорда/

2. Асылжан Малдыбай /ОҚО/

3. Әділет Сағаділдә /Жамбыл/

3. Ерікжан Мәдениеш /Қарағанды/

51 келі:

1. Ернар Үсіпұлы /Жамбыл/

2. Бағдәулет Иманзада /Қызылорда/

3. Айтбай Зұлпыхар /ОҚО/

3. Жансерік Сүйеншалы /Ақтөбе/

57 келі:

1. Архат Қайырбеков /ШҚО/

2. Әділет Құлшым /Атырау/

3. Олег Камхов /Қарағанды/

3. Жасұлан Бекболат /Қостанай/

64 келі:

1. Ришат Махмут /Жамбыл/

2. Әділ Жақсылықов /Ақмола/

3. Жасұлан Бердібек /Қызылорда/

3. Амангелді Ғизатоллаев /ШҚО/

72 келі:

1. Ерзат Арғынов /ШҚО/

2. Ілияс Нүсіпбаев /Алматы обл./

3. Айдар Бескемпір /Жамбыл/

3. Тоқтарбек Айдарбек /ОҚО/

81 келі:

1. Дархан Жамалхан /ОҚО/

2. Бекарыс Әбушахман /Алматы қ./

3. Бейбіт Мәдиев /БҚО/

3. Аслан Сағитбек /Қостанай/

+ 81 келі:

1. Бейбарыс Әбдіғани /ОҚО/

2. Ғазиз Оңғарбай /Алматы қ./

3. Әлібек Хасенов /Қарағанды/

4. Бақтияр Ибрагимов /БҚО/


1996-1997 жылы туған балалар арасындағы белдесулердің қорытындысы:

55 келі:

1. Бекжан Төлепов /Қызылорда/

2. Шыңғыс Төкен /Алматы обл./

3. Дәулет Ниетбай /ОҚО/

3. Нұрғанат Сатыбалды /Жамбыл/

60 келі:

1. Райымбек Рәнтаев /Қызылорда/

2. Мұхамбетәлі Омар /Алматы қ./

3. Нұрсұлтан Болат /Қостанай/

3. Жамбыл Жексен /ОҚО/

66 келі:

1. Қасымхан Төленбай /Алматы қ./

2. Серікбол Қабдырасул /Қарағанды/

3. Ерік Әмір /ОҚО/

3. Рахманберді Әбдірашит /Қызылорда/

74 келі:

1. Әбдіқасым Сахан /Алматы қ./

2. Еркін Бөлен /ОҚО/

3. Толағай Ешен /Алматы обл./

3. Исламбек Ергешов /Жамбыл/

82 келі:

1. Ернар Байжігіт /ОҚО/

2. Рауан Зәрутай /ШҚО/

3. Ерқанат Рыздықов /Қостанай/

3. Ерқанат Молдағұлов /Қарағанды/

90 келі:

1. Қайсар Шамшиддинов /ОҚО/

2. Алмаз Жұмағали /Қостанай/

3. Нұрымжан Ғаббасов /БҚО/

3. Дурсун Хасен оғлы /Алматы обл./

100 келі:

1. Нұржан Ерехан /ОҚО/

2. Нұрлан Аяпбергенов /Ақмола обл./

3. Мәди Құдайбергенов /Алматы қ./

3. Қайнар Ыбыраев /Қостанай/

+ 100 келі:

1. Жамбыл Тұрғынәлиев /Жамбыл/

2. Нұрдәулет Жарылғапов /Маңғыстау/

3. Әліби Жұмаділлаев /ОҚО/

3. Исламбек Ілиясқажы /Алматы қ./


Әзірлеген: Досжан Мейірім

Ұқсас материалдар